Головна > Новини

 

Новини у галузі контолю якості лікарських засобів

Держлікслужба та Національна поліція України підписали Меморандум про співпрацю

5 січня 2017 р. відбувся черговий раунд навчання персоналу нашої Лабораторії з питань ідентифікації та оцінювання ризиків. Зайняття проводив Никитюк Валерій Григорович, канд. фарм. наук, експерт з питаннь GMP/GDP, сертифікований фахівець в області теорії і практики інспекції, навчання з питань GMP/GDP, керівник національного інспекторату GMP/GDP України 2004 - 2006 рр.

25 - 28 жовтня 2016 р. відбувся П'ятий міжрегіональный семінар для лабораторій з контролю якості прекваліфікованих у ВООЗ (Шеньчжень, провінція Гуандун, Китай).

Державну науково-дослідну лабораторію з контролю якості лікарських засобів ДУ «Інститут громадського здоров'я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ» внесено до переліку лабораторій, які пройшли кваліфікацію Всесвітньої організації з охорони здоров'я (ВООЗ).

Інспекція проводилася в останніх числах вересня 2015 р., за ініціативи лабораторії. Колективу лабораторії довелося немало попрацювати, щоб із першого візиту інспекторів ВООЗ пройти етап демонстрації і доказу своїх високих здібностей і можливостей в області контролю якості лікарських засобів, і дати їм переконатися в цьому.

Лабораторія підтвердила свою компетентність в області контролю якості лікарських засобів, дієтичних добавок, дитячих іграшок, косметичних засобів, дезинфектантів, пройшовши акредитацію за стандартом ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 "Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій" ще десять років тому.

Наступним етапом була сертифікація лабораторної системи управління якістю на відповідність ДСТУ ISO 9001:2009 "Системи управління якістю. Вимоги".

І ось, уже 22 січня 2016 року, лабораторія отримала підтвердження про преквалификацію Всесвітньої організації охорони здоров'я, програма якої розроблена для забезпечення населення якісними лікарськими засобами.

Подібних лабораторій в Європі налічується близько 15. Вони знаходяться у Франції, Нідерландах, Португалії, Бельгії і Україні.

У нашій країні вже були дві прекваліфіковані раніше лабораторії - Лабораторія фармацевтичного аналізу ДП "Державний експертний центр Міністерства охорона здоров'я України" і ДП "Центральна лабораторія аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції".

У середовищі Державних установ НАМНУ - це перша лабораторія, яка пройшла прекваліфікацію ВООЗ і стала єдиною в Україні лабораторією, якій вдалося підтвердити свою компетентність усіма існуючими на цей час необхідними способами.


про лабораторію | діяльність | новини | відгуки клієнтів | корисна інформація | контакти

Designed by Web-Spectrum Copyright ® 1996-2017 Державна установа "Інститут громадського здоров'я
ім. О.М. Марзєєва Національної академії медичних наук України"