Державна науково-дослідна лабораторія
з контролю якості лікарських засобів
ДУ "ІГЗ НАМНУ"

23.10.2018. Шостий міжрегіональний семінар для лабораторій контролю якості, преквалифікованих ВООЗ


Шостий міжрегіональний семінар для лабораторій контролю якості, преквалифікованих Всесвітньою організацією охорони здоров'я, проводився з 23 по 25 жовтня 2018 р. у м. Делі, Індія.


Це вже не перша участь спеціалістів нашої Лабораторії в роботі семінару такого рівня. Після включення лабораторії до Переліку прекваліфікованих лабораторій з контролю якості, ВООЗ здійснює постійний контроль за її діяльністю, у тому числі на регулярній основі проводяться повторні перевірки, оцінка результатів участі у відповідних міжнародних міжлабораторних програмах професійного тестування, розгляд скарг на результати аналізу або інші послуги, що надаються лабораторією.
Семінар проводився в теплій та дружній атмосфері. Цього року кількість доповідачів була значно розширено за допомогою дистанційного проведення презентацій та доповідей (вебінарів).


Всім учасникам надано презентаційні матеріали доповідей. Крім цього, були проведені практичні заняття в групах по важливим питанням роботи прекваліфікованих лабораторій.
Учасники приймали активну участь в обговоренні нових вимог до прекваліфікованих ВООЗ лабораторій.


Обговорено питання про можливість використання «комп’ютерної платформи для прекваліфікованих лабораторій», створеної ВООЗ для поширення інформаційних матеріалів, обговорення поточних питань та отримання кваліфікованої допомоги від спеціалістів ВООЗ.
Обговорено перспективи переходження прекваліфікованих лабораторій на використання ISO17025:2017, визначено проблемні питання, прийнято рішення про створення допоміжних методичних матеріалів та проведення навчання спеціалістів лабораторій з цього питання.


Отримано нові теоретичні знання та практичні навички, необхідні для фахівців лабораторій з контролю якості лікарських засобів, що прекваліфіковані ВООЗ.


В ході семінару при обговоренні питань контролю якості лікарських засобів торкалися таких проблем, які є актуальними та схожими для багатьох країн, в тому числі проблеми фальсифікації лікарських засобів, яка на даний час є дуже гострою та про можливості застосування портативних інфра-червоних аналізаторів для вирішення цих питань, ведення електронного документообігу, стандартизації вимог до реактивів та стандартів, їх використання.


У процесі роботи семінару були встановлені ділові контакти з представниками випробувальних лабораторій інших країн з метою подальшого співробітництва.