Державна науково-дослідна лабораторія
з контролю якості лікарських засобів
ДУ "ІГЗ НАМНУ"

Основні завдання Лабораторії

Державна науково-дослідна лабораторія з контролю якості лікарських засобів Державної Установи «Інститут громадського здоров’я ім. О.М.Марзєєва Національної Академії Медичних Наук України» понад 28 років професійно, чесно та неупереджено працює на фармацевтичному ринку України, підтверджуючи свою компетентність акредитацією НААУ за ДСТУ EN ISO/ІЕС 17025:2019, сертифікацією за ДСТУ EN ISO 9001:2018, атестацією в Держлікслужбі, прекваліфікацією ВООЗ та професійною співпрацею з більшістю фармацевтичних підприємств України та представництв зарубіжних фармацевтичних компаній. Останнім часом хтось поставив собі за мету знищити нашу лабораторію, ппоширюючи безпідставні звинувачення та вигадані факти. Нас намагаються залякати, дискредитувати і перевести весь Державний контроль якості лікарських засобів на приватні новостворені лабораторії, які не мають досвіду та компетентності. Однак ми впевнені у своїй чесній роботі та віддані своїй справі! Ми не зупиняємо професійну діяльність і, як і раніше, надаємо свої якісні послуги.

• Здійснення в установленому порядку (за дорученнями Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України», Державних уповноважених органів та зверненнями юридичних або фізичних осіб) випробувань з контролю якості:

- лікарських засобів

- фармацевтичної продукції (субстанції, допоміжні речовини, лікарська рослинна сировина та лікарські рослинні засоби), яку виготовляють або використовують вітчизняні підприємства

- зарубіжних препаратів, що проходять реєстрацію або зареєстровані в Україні

- медичних виробів
- матеріалів та контейнерів
- дієтичних добавок
- харчових продуктів
- парфумерно-косметичних засобів, засобів гігієни
- дезінфекційних засобів
- ігор та іграшок.

А також випробування на вміст радіонуклідів в лікарській рослинній сировині та лікарських рослинних засобах, воді питній та непитній.

• Проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень, направлених на поліпшення контролю якості та стандартизації лікарських засобів.

• Проведення науково-методологічної роботи щодо удосконалення контролю якості лікарських засобів та його організаційних форм.

• Апробація нових науково-обгрунтованих методів контролю якості лікарських засобів, удосконалення та адаптація існуючих методів контролю, експертиза лікарських засобів шляхом оцінки рівня вимог, що закладені в нормативній документації (НД).