Державна науково-дослідна лабораторія
з контролю якості лікарських засобів
ДУ "ІГЗ НАМНУ"

Основні завдання Лабораторії


• Здійснення в установленому порядку (за дорученнями Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України», Державних уповноважених органів та зверненнями юридичних або фізичних осіб) випробувань з контролю якості:

- лікарських засобів

- фармацевтичної продукції (субстанції, допоміжні речовини, лікарська рослинна сировина та лікарські рослинні засоби), яку виготовляють або використовують вітчизняні підприємства

- зарубіжних препаратів, що проходять реєстрацію або зареєстровані в Україні

- медичних виробів
- матеріалів та контейнерів
- дієтичних добавок
- харчових продуктів
- парфумерно-косметичних засобів, засобів гігієни
- дезінфекційних засобів
- ігор та іграшок.

А також випробування на вміст радіонуклідів в лікарській рослинній сировині та лікарських рослинних засобах, воді питній та непитній.

• Проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень, направлених на поліпшення контролю якості та стандартизації лікарських засобів.

• Проведення науково-методологічної роботи щодо удосконалення контролю якості лікарських засобів та його організаційних форм.

• Апробація нових науково-обгрунтованих методів контролю якості лікарських засобів, удосконалення та адаптація існуючих методів контролю, експертиза лікарських засобів шляхом оцінки рівня вимог, що закладені в нормативній документації (НД).