Державна науково-дослідна лабораторія
з контролю якості лікарських засобів
ДУ "ІГЗ НАМНУ"

12.06.2022. Вітаємо зі святом Трійці!

День Святої Трійці — свято, що відноситься до дванадцяти найголовніших свят року. Інші назви: П'ятдесятниця, День Зіслання Святого Духа, Зелена неділя — «п'ятдесятий день»).

Традиційно свято Трійці припадає на 50-й день після Великодня. Тобто, в Україні цього року православні східного обряду відзначатимуть Трійцю 12 червня за церковним календарем, а християни західного обряду – 5 червня.

Свою назву свято Трійці отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса і позначає появу Всевишнього в усіх трьох іпостасях як святої Трійці: у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.

Давніша назва дня Святої Трійці — Зелені свята. Це відображало древній культ рослинності, оскільки на Трійцю поширений звичай прикрашати житло зеленню. До Трійці пристосовані обряди завивання дерев або вінків, «кумлення». Вважається, що прикрашання будинків зеленими та пряними травами, ароматними квітами захищає від зла і дарує здоров'я та удачу.

Віруючі в ніч перед святою Трійцею йдуть до храму, а священики у цей день одягають ризи зеленого кольору. Після богослужіння прийнято сідати за святковий стіл, відвідувати рідних та приносити їм гостинці.

Молоді люди здавна влаштовували веселощі на Трійцю, співали пісні. У цей день було заведено вишукувати собі пару: незаміжні дівчата кидали вінки зі свіжих квітів у воду та дивилися, як вони пливуть — якщо рух вінків був рівним, це означало швидке заміжжя.

В Україні на Трійцю прикрашають житло живими квітами, зокрема, любистком, гілками дерев, травами, такими, як чебрець, м'ята, сон-трава, підлогу застилають лепехою, чебрецем, канупером, полином. Наступного дня, у понеділок, святкують День Святого Духа.

Першоджерело: 1 + 1.