Державна науково-дослідна лабораторія
з контролю якості лікарських засобів
ДУ "ІГЗ НАМНУ"

18.03.2022. Про забезпечення лікарськими засобами в умовах війни.

Державна науково-дослідна лабораторія з контролю якості лікарських засобів Державної Установи «Інститут громадського здоров’я ім. О.М.Марзєєва Національної Академії Медичних Наук України» понад 28 років професійно, чесно та неупереджено працює на фармацевтичному ринку України, підтверджуючи свою компетентність акредитацією НААУ за ДСТУ EN ISO/ІЕС 17025:2019, сертифікацією за ДСТУ EN ISO 9001:2018, атестацією в Держлікслужбі, прекваліфікацією ВООЗ та професійною співпрацею з більшістю фармацевтичних підприємств України та представництв зарубіжних фармацевтичних компаній. Останнім часом хтось поставив собі за мету знищити нашу лабораторію, ппоширюючи безпідставні звинувачення та вигадані факти. Нас намагаються залякати, дискредитувати і перевести весь Державний контроль якості лікарських засобів на приватні новостворені лабораторії, які не мають досвіду та компетентності. Однак ми впевнені у своїй чесній роботі та віддані своїй справі! Ми не зупиняємо професійну діяльність і, як і раніше, надаємо свої якісні послуги.

Держлікслужба повідомляє, що за оновленою інформацією наразі працює 10 530 аптечних закладів. До війни ця цифра становила 22 780 аптек. Держлікслужба та МОЗ провадять спільну роботу щодо налагодження їх нормальної діяльності, спрощують вимоги до персоналу, сприяють залученню волонтерів. І якщо в перші дні війни працювало близько 10% аптечних закладів, то наразі ситуація поліпшилась і функціонують майже 50% аптек.

До аптечних закладів, що не відкрились, санкції не вживаються. Проте слід враховувати, що за правилами воєнного часу відповідно до рішення військової адміністрації аптека може бути відчинена, а лікарські засоби – вилучені для потреб армії чи населення.

Також привертаємо увагу, що наразі загрози дефіциту лікарських засобів немає. У певних регіонах через збільшення попиту відповідно збільшується замовлення ліків. Постачальники та виробники самостійно регулюють питання логістики і обслуговування замовлень. Більшість імпортерів відновили свою роботу. Зокрема, станом на 01 березня 2022 року Держлікслужбою було видано 354 висновки про якість лікарських засобів, станом на сьогодні – вже 3048 висновків.

І хоча досі існує ажіотажний попит на певні види ліків, аптеки працюють, налагоджується логістика, зменшуються черги, збільшується асортимент.

Не піддаємося паніці. МОЗ і Держлікслужба вживають всіх необхідних заходів для запобігання дефіциту лікарських засобів.

Джерело: офіційний веб-сайт Держлікслужби України.