Державна науково-дослідна лабораторія
з контролю якості лікарських засобів
ДУ "ІГЗ НАМНУ"

25.06.2024. Консультаційний захід щодо опрацювання питань з охорони праці та трудових відносин під час воєнного стану на території України.

Державна науково-дослідна лабораторія з контролю якості лікарських засобів Державної Установи «Інститут громадського здоров’я ім. О.М.Марзєєва Національної Академії Медичних Наук України» понад 28 років професійно, чесно та неупереджено працює на фармацевтичному ринку України, підтверджуючи свою компетентність акредитацією НААУ за ДСТУ EN ISO/ІЕС 17025:2019, сертифікацією за ДСТУ EN ISO 9001:2018, атестацією в Держлікслужбі, прекваліфікацією ВООЗ та професійною співпрацею з більшістю фармацевтичних підприємств України та представництв зарубіжних фармацевтичних компаній. Останнім часом хтось поставив собі за мету знищити нашу лабораторію, ппоширюючи безпідставні звинувачення та вигадані факти. Нас намагаються залякати, дискредитувати і перевести весь Державний контроль якості лікарських засобів на приватні новостворені лабораторії, які не мають досвіду та компетентності. Однак ми впевнені у своїй чесній роботі та віддані своїй справі! Ми не зупиняємо професійну діяльність і, як і раніше, надаємо свої якісні послуги.

25 червня 2024 р. у великому конференцзалі ДУ "ІГЗ НАМНУ" за участі провідних фахівців Центрального міжрегіонального управління Держпраці у Київській області відбувся консультаційний захід щодо опрацювання питань з охорони праці та трудових відносин під час воєнного стану на території України.

Розпочався захід з відповідей на запитання, наданих фахівцями Інституту.

Слухачі семінару були проінформовані про нові нормативні акти з охорони праці, які набули чинності за останні роки.

Зокрема, наказом Міністерства економіки України від 19.04.2023 № 2259 було затверджено НПАОП 0.00-7.23-23 “Мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров’я працівників, які потенційно зазнають ризику у вибухонебезпечних середовищах”. Ці Мінімальні вимоги визначають механізм створення безпечних умов праці та застосовуються до виконання робіт працівниками, які потенційно можуть зазнавати впливу вибухонебезпечних середовищ.

13 липня 2023 р. Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Міжнародної організації праці № 170 про безпеку в застосуванні хімічних речовин на виробництві. Згідно цієї Конвенції, уся продукція, яка надходить, має бути з паспортом безпеки.

29 червня 2024 р. вступає в дію Закон України "Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією". Цей Закон визначає правові, організаційні та економічні засади у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією, спрямовані на запобігання небезпечному впливу хімічної продукції на довкілля та здоров’я людини, встановлює вимоги до діяльності суб’єктів господарювання галузі хімічної промисловості, регулює відносини, що виникають у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією, з урахуванням міжнародних зобов’язань України.

Постановою Кабінету міністрів України від 10 травня 2024 р. № 539 затверджено Технічний регламент класифікації небезпечності маркування та пакування хімічної продукції. Цим документом Україна імплементує норми відповідного Європейського регламенту GLP, яким впроваджується міжнародна система класифікації і маркування хімічних речовин, встановлена ООН - GHS.

Слухачів семінару також було поінформовано щодо проведення медичних оглядів персоналу та атестації робочих місць.

Порядок проведення медичних оглядів регламентується наказом МОЗ України 21.05.2007 № 246.

Порядок проведення атестації робочих місць визначається Постановою Кабінету міністів України від 1 серпня 1992 р. № 442.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2023 № 660 внесено зміну до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року № 442. Відтепер, за рішенням роботодавця, погодженим із профспілкою, атестація робочих місць за умовами праці може проводитись протягом шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні. Результати атестації, проведеної до введення воєнного стану в Україні, продовжують діяти та використовуються у період воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування.

Атестацію робочих місць мають право проводити організації, які мають на це уповноваження Держпраці.

Наостанок перед слухачами семінару виступила координатор Оксана Ревякіна, яка поінформувала усіх присутніх про основні виклики воєнного стану, як подолати надмірний стрес самостійно, куди можна звернутися за безкоштовною психологічною допомогою.