Державна науково-дослідна лабораторія
з контролю якості лікарських засобів
ДУ "ІГЗ НАМНУ"

20.04.2022. Як викликати швидку під час війни та комендантської години.

Державна науково-дослідна лабораторія з контролю якості лікарських засобів Державної Установи «Інститут громадського здоров’я ім. О.М.Марзєєва Національної Академії Медичних Наук України» понад 28 років професійно, чесно та неупереджено працює на фармацевтичному ринку України, підтверджуючи свою компетентність акредитацією НААУ за ДСТУ EN ISO/ІЕС 17025:2019, сертифікацією за ДСТУ EN ISO 9001:2018, атестацією в Держлікслужбі, прекваліфікацією ВООЗ та професійною співпрацею з більшістю фармацевтичних підприємств України та представництв зарубіжних фармацевтичних компаній. Останнім часом хтось поставив собі за мету знищити нашу лабораторію, ппоширюючи безпідставні звинувачення та вигадані факти. Нас намагаються залякати, дискредитувати і перевести весь Державний контроль якості лікарських засобів на приватні новостворені лабораторії, які не мають досвіду та компетентності. Однак ми впевнені у своїй чесній роботі та віддані своїй справі! Ми не зупиняємо професійну діяльність і, як і раніше, надаємо свої якісні послуги.
Під час воєнного стану чи комендантської години швидка приїде навіть уночі. Але якщо ви під обстрілом – то медики фізично можуть не дістатися до вас.

Швидка продовжує працювати цілодобово та виїжджає на виклики навіть під час комендантської години.

Однак слід пам'ятати умови, за яких слід викликати бригаду екстреної допомоги, а саме: телефонувати на номер 103 слід при невідкладних станах, що загрожують життю та здоров'ю людини, які можуть призвести до різкого погіршення стану у разі ненадання екстреної медичної допомоги.

Про це можуть свідчити проблеми з диханням або його відсутність, критичні кровотечі тощо. Диспетчер швидкої спілкується з абонентом та приймає рішення про подальші дії.

Якщо є підходящі підстави, він спрямовує бригаду до пацієнта.

Якщо ж таких підстав немає, то консультація може бути надана телефоном.

Рішення про необхідність госпіталізації приймає лікар швидкої бригади на основі зібраних симптомів кожного конкретного пацієнта.

Пам'ятайте, що бойові дії ускладнюють роботу бригад екстреної медичної допомоги.

Наприклад, при оголошенні повітряної тривоги можлива затримка при виїзді швидкої бригад. Це пов'язано з тим, що існує загроза життю і для медиків.

Джерело: segodnya.ua