Державна науково-дослідна лабораторія
з контролю якості лікарських засобів
ДУ "ІГЗ НАМНУ"

28.06.2022. Вітаємо з Днем Конституції України!

День Конституції України щороку відзначають 28 червня. Конституцію України ухвалила Верховна рада 28 червня 1996 року.

Це основний закон країни, який гарантує кожному громадянину України його права та свободу. Крім того, День Конституції України є єдиним державним святом, яке закріплене в самій Конституції.

Цікаві факти про Конституцію України

Крім чинної на сьогодні Конституції, в історії України було ще 4 аналогічні документи:

- конституція Пилипа Орлика 1710;

- конституція УНР, ухвалена 29 квітня 1918 року;

- конституція ЗУНР, ухвалена 13 листопада 1918 року;

- тимчасова конституція Карпатської України 15 березня 1939 року.

Процес підготовки Конституції України тривав шість років — з 1990 до 1996 року. Упродовж цього часу було запропоновано 15 проектів документа.

Гострі дискусії точилися щодо повноважень між гілками влади, символікою, приватною власністю, а також статусом Республіки Крим та російською мовою.

Президент України Леонід Кучма не був присутнім на засіданні парламенту. Він дивився його у кабінеті у прямому ефірі. Проте за кілька хвилин до остаточного рішення прийшов до сесійної зали. Кучма назвав цю подію історичною.

Найменший екземпляр основного Закону України розміром 2×3 см. Його створив художник Ігор Степанов у 2011 році. У ній 160 сторінок, а вага – 15 грамів.

Під час підготовки до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок. Усі три місяці комісія працювала над проектом без вихідних з 9 ранку та до 10 вечора.

Перші слова тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після ухвалення Конституції 315 голосами були такими: Є Конституція!

Міжнародна спільнота схвалила Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

Першоджерело: live.nv.ua